Üretim Yönetimi

 
Tüm üretim süreçlerinizi yönetmenize yardımcı olur ve verimliliğin artmasını sağlar.

Üretim Yönetimi
Üretim Planlama
HBS Üretim Planlama fonksiyonu, siparişlerinizin terminlerine ve ürün ağaçlarında belirtilen operasyon sürelerine göre iş emri önerilerinizi oluşturur, bu önerilere göre makinelerinize kapasite yüklemelerini gerçekleştirir. Sistem, kapasite aşımları ve darboğazlar konusunda planlama kullanıcılarınızı önceden uyararak muhtemel termin sarkmalarının ve müşteri memnuniyetsizliklerinin önüne geçer. Ayrıca kapasite planlarında darboğazları ortadan kaldırarak iş emirlerini sabitleyebilir, sabitlenen iş emirlerine göre Malzeme İhtiyaç Planlamalarınızı tekrardan düzenleyebilirsiniz.
Rota Yönetimi
Ürün ağaçlarının yanında bir ürünün üretmede izleyeceği işlem ve işlem sıraları ile ilgili yönergeleri gerçekleştirecek bölümlere göndermede kullanılan akış diyagramı sayesinde, hareket akışlarının planlanmasını gerçekleştirebilirsiniz. Rota Yönetimi modülü kapsamında oluşturulan hareketlerin yürütüldüğü iş merkezleri, bu iş merkezlerindeki makine ve personel kapasiteleri, bu makine ve personelin ücret/maliyet tipleri, gerek kapasite planlaması gerekse üretim maliyetleri açısından çok önemlidir. İş merkezlerinin çalışma saatleri ve kapasitesi, üretim emirlerinin çizelgelenmesini ve maliyeti doğrudan etkiler. Modülde, tüm iş merkezleri için fabrika takvimi kullanılabileceği gibi her bir iş merkezinin çalışma takvimi özelleştirilebilir.
İş İstasyonu ile Operasyon
Ürün ağaçları ile birlikte, işletmenizin üretim aşaması içindeki makinelerinizi ve bu makinelerde gerçekleştirilen çeşitli üretim süreçlerini tanımlayabilirsiniz. Böylelikle Üretim ve Malzeme İhtiyaç Planlamasını gerçekleştirirken daha doğru veri setleri üzerinde hareket edebilir, müşterilerinize bu doğrultuda daha doğru terminler sunabilirsiniz.
Fason Takibi
Üretim yapan şirketlerde üzerinde durulması gereken fason yönetimi, doğru planlanmadığı zaman üretimde gecikmelere, eksik üretime yol açarak, kayıplara neden olabiliyor. İş süreçlerinin aksamaması adına şirket dışında gerçekleşen işlemler üzerinde kontrol sağlamak, üretimlerle ilgili sağlıklı değerlendirmeler yapmak şirket açısından büyük önem taşıyor. Üretime hangi ürünlerin gönderildiğini, gönderilen ürünlerin durumlarının hızla ve kolay bir şekilde takip edilmesini sağlayan HBS ERP Fason Yönetimi ile geciken veya eksik olan üretimlerle ilgili alternatif çözümler hazırlayabilir, süreci hızlandıracak önlemleri alabilirsiniz. İşletme dışındaki işlemleri detaylı ve zamanında takip etmenizi sağlayan HBS ERP Fason Yönetimi ile fason maliyetlerini en doğru şekilde hesaplayabilir, fason üretimi sağlıklı bir şekilde yönetebilir, doğru bilgilere hızla ulaşarak üretim süreçlerinde güçlü bir kontrol sağlayabilirsiniz.