Finans Yönetimi

 
Kurum kârlılığında finans faaliyetlerine dayalı artışların sağlanması için düzgün raporlama ve analizlere ihtiyacınız var.

Finans Yönetimi
Finans Yönetimi
FİN (finans işlem merkezi bütün finans süreçlerini tek bir ekrandan kontrol edilebilrmektedir). Finans yönetimi kendine mahsus hareketleri gereği hata toleransı sıfır olan süreçlere sahiptir. HBS ERP finans yönetimi ve muhasebe uygulamalarıyla mevzuatsal ve pazarın gereksinimlerini çabuk cevap verebilir ve size özel iş biçimi ile işletmenizin gelecekteki ekonomik ve teknolojik güçlüklere karşı gelişmesini sağlayabilirsiniz.
Muhasebe ve Cari Yönetim
Şirketinizin bütün muhasebe proseslerini kolay bir şekilde  yönetmenizi ve gelişmiş raporlamalarla ayrıntılı analiz edebilmenizi sağlayan bir altyapı sunan HBS ERP, kullanıcı dostu ara yüzleri otomatik olarak verilerinizi muhasebeleştirmenize imkan tanır. Kâr merkezi kırılımları, cari kategori,muhasebe fiş tipleri yetkilerinin ve cari fiş tipleri tanımları gibi birçok işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
Çek ve Senet Yönetimi
Çek ve Senet Yönetimi ile yerli ve yabancı para kurundaki tüm çek ve senetlere ait tablo, liste, portföy ve ödeme işlemlerini izleyebilir, tüm pozisyon kodlarına ilişkin tanımlamaları yapabilir ve raporlayabilirsiniz.
​Nakit Akış Yönetimi
Nakit Akış Yönetimi sayesinde, tarih temelli ödeme ve tahsilat bilgilerini anlık olarak finans, kredi, çek senet, kasa, banka gibi diğer modüllerle tam adapte olarak yönetebilirsiniz. 
​Kasa Banka
HBS ERP kasa modülü ile bütün kasa işlemlerinizi izleyebilirsiniz. HBS ERP banka modülü, şirketinize ait yatırım havale virman otomatik veri transferi gibi bütün banka işlemlerini ve yatırım araçları anlık olarak izlemenizi sağlamakta olup,banka entegrasyon opsiyonu ile uluslararası formata uygun veri şablonları üretebilir ve işletmenizin bankalar ile olan süreçlerini kısaltarak prosedürleri kolaylıkla HBS ERP sistemine aktarabilir, zamandan tasarruf ederek operasyonel verimliliği  artırabilirsiniz.
Kredi – Leasing Yönetimi
HBS ERP Kredi Leasing modülü ile şirketinizin menkul kıymet satış ve alış kayıtlarını girerek piyasadaki faiz hareketlerini, hisse senedi, tahvil gibi menkul kıymet değer takibini yapabilir. Kredi hareketlerinde bankalarla yapılan kredi sözleşmelerindeki ödeme işlemlerinin planlanmasını gerçekleştirebilir ve işlemleri kolaylıkla muhasebeleştirerek raporlayabilirsiniz.
Duran Varlık Yönetimi
HBS ERP içinde bulunan Duran Varlıklar Yönetimi sayesinde demirbaş, amortisman ve hurda işlemlerinizi takip edebilirsiniz. Demirbaş ekleme, gerekli durumlarda firmalar ya da şubeler arasında demirbaşları transfer etme, değerleme ve kullanımdan kaldırma işlemlerinizi basit adımlar ile gerçekleştirebilirsiniz.
​Risk Yönetimi
Risk Yönetimi ile verilerinizi müşteri ve tedarikçi esas alınıp ayrıştırarak risk limitlerinin sistem kullanarak  kontrolünü sağlayabilirsiniz. Açık Hesap,Vadeli Ödeme limitlerini sistemde tanımlayabilir, kontrol baremleri ile ödemelerinizi anlık olarak planlayabilirsiniz. Ayrıca HBS ERP içerisinde bulunan onay mekanizmaları ile risk yönetimi kurallarınızı tanımlayarak iş süreçlerinizi sistem üzerinden yürütebilirsiniz.