Bütçe Yönetimi

 
Bu modülün diğer modüller ile sağlanan başarılı entegrasyonu,
planlama ve raporlama sürecini daha verimli kılar.

Bütçe Yönetimi
Bütçe Yönetimi
Bütçe, şirketlerin başarılarını en çok etkileyen kritik bir başlıktır. Bulunulan zaman diliminde ya da ilerleyen zamana bağlı olarak bütçeleme yaparken raporda oluşabilecek yanlışlıklar kötü sonuçlara sebep olabilir. HBS ERP Bütçe Yönetimi şirketiniz bütçesinin kötü sonuçlara ulaşmasına engel olup, başarıya giden yolda önemli bir vazifeyi üstlenir. Geleceğe dönük faaliyetlerde sayısal ve parasal olarak yol gösteren fikirler sunar. Bu sayede gelecek planlarınızı öngörebilecek ve birim bazında inceleyebileceksiniz.
Genel Bütçe Yönetimi
HBS ERP Bütçe Yönetimi ile şirketinizin gelecek planlarına uygun bütçe oluşturup önemli ve maddi planların hepsini bir yerden yönetebilirsiniz. Yetkilendirilerek paylaşılabilir olması sayesinde, yetkili kişiler istedikleri zamanda ve yerde ulaşabilirler. Tüm sistemlere uyarlanabildiği için anlık olarak yönetmenize olanak tanır. Şirketinizin; satış bütçesi, üretim bütçesi, satın alma bütçesi, nakit bütçesi, Ar-Ge ve Yatırım bütçesi, bakım bütçesi, genel giderler bütçesi oluşturularak firma genel bütçesi oluşturulur. Bu sayede birim bazlı bütçe yönetimi sağlayabilirsiniz.
Ek Bütçe ve Onay Yönetimi
Ek Bütçe İstek ve Onay Yönetimi yardımıyla bütçelerinizde oluşabilecek ek bütçe isteklerini onay sistemi ile entegre ederek bütçe birimlerinde yapılan ek ödenek ve aktarma gibi işlemlerin yapılmasını sağlayabilirsiniz.
Analitik Bütçe Yönetimi
HBS ERP Analitik Bütçe yönetimi ile genel ve kâr merkezli bütçeler oluşturabilir, planlanan ve gerçekleşen bütçeler ve bütçe senaryoları arasında farklılıkları anlık olarak kar merkezi veya bütçe kalemi temelinde karşılaştırmalı raporlarla izleyebilirsiniz.