Müşteri Girişi

    Müşteri Paneli

Müşteri Yorumları Fatih Keçebir

Fatih Keçebir

Dökümcülük geleneksellik ile yeniliklerin en çok mücadele ettiği sektörlerden birisidir. Üretimde yenileşmeyi, modernleşmeyi şartlar öylesine zorluyor ki mecburen ayak uyduruyorsun. Çünkü senden önce yeniliğe adım atmış olanların makinelerini, tesislerini 3 boyutlu olarak görebiliyor, inceleyebiliyorsun. Bir başka değişle gözün görüyor elin tutuyor. Peki, yönetimde modernleşmede bu işler nasıl oluyor. İki kelime ile çok zor diyebiliriz. Maalesef bu zorluğun başladığı yer kendimiz oluyoruz. Burada kendimizi gözden geçirmeyi, amiyane tabir ile kara düzen gidemeyeceğimizi anlamamız gerekiyor.

Diyelim ki anladık ve en iyi yönetim biçimini sergilemeye karar verdik. Bu işe kendimiz hazır olabiliriz veya bu işi yapabilecek bir ekip kurabiliriz. İşte en kritik yere geliyoruz. Elde iyi bir işletme yönetim programı olmadan netice almak mümkün değil. Araba kullanması için istihdam ettiğimiz bir şoförü arabasız kullanmak gibi bir şey.

Bu düşüncelerle, hayatın güzel rastlantıları ile de HBS ERP programını almak kısmet oldu. Özetle biz bu programla neler yapabiliyoruz. Günümüz rekabet şartları içinde, müşteriye verdiğimiz tekliflerde zarar etmeyeceğimiz fiyatı gayet iyi biliyoruz. Her tür stoklarımıza hâkimiz. Bir üründe, anlaşma şartlarına göre değişik reçetelere göre üretim programı yapabiliyoruz. Aldığımız siparişlerin üretim haftalık üretim programına alınması veya acil siparişlerin ek üretim olarak programa alınması çok kolay oluyor. Fiili üretimde aynı ürüne ait olabilecek değişik reçete uygulamalarına ait raporlamalar dinamik bir şekilde yapılabiliyor. Bilhassa taşlamacı olarak kullandığımız fason takibini çok rahat yapıyoruz. Herhangi biri hammaddenin veya kalıplama sisteminin bize getirdiği maliyetleri anında görebiliyoruz.


Üniversite Mh. Civan Sk. No:1 Kat.8 Daire 115 Allure Tower Avcılar/İSTANBUL

info@hbsyazilim.com

www.hbsyazilim.com